Borbena i požrtvovana Sloboda u odličnoj utakmici ostala neporažena na Grbavici

Željezničar je u 15. kolu Premijer lige BiH na Grbavici dočekao Slobodu, a na kraju u ovom jako dobrom meču pobjednika nije bilo (2:2). Sloboda je fenomenalno otvorila meč na Grbavici.

Kurtalić je pogodio nakon kornera sa nekih pet metara i doveo svoj tim u vodstvo rezultatom 1:0.

Nakon primljenog gola “Plavi” su počeli intezivno opsjedati gol Golubovića. Željezničar stiže do poravnanja kada Štilić u 22. minuti susreta nakon kornera u gužvi šutira, a lopta se od Juričića odbila u gol gostiju za 1:1. Sa neriješenim rezultatom se odlazi na odmor.

U 75. minuti fudbaleri Željezničara dolaze do preokreta na Grbavici. Bekrić je loptu ostavio kapitenu Željezničara Semiru Štiliću, a ovaj rutinski matirao Golubovića za 2:1.

Jednako kao na početku susreta šok na kraju meča na Grbavici. Duga akcija Slobode, Husejnović dodaje za 18-godišnjeg Adija Alića, a ovaj odbrani Plavih “prodaje” dvije finte i šutira neodbranjivo za Erića i to je konačnih 2:2 na Grbavici.

Zaslužen bod izabranika Gradimira Crnogorca koji su demonstrirali jednu otvorenu, požrtvovanu igru za gol više. U narednom kolu fudbaleri Slobode na Tušnju dočekuju Zrinjski, dok fudbaleri Željezničara gostuju kod ekipe Mladost DK koja je u ovom kolu poražena od Tuzla Citya.