Košarkaši Slobode vodili tokom cijelog susreta pa prokockali pobjedu protiv Proma

Košarkaši Proma na domaćem terenu savladali su u 6. kolu Lige BiH Slobodu rezultatom 71:68.

Košarkaši Slobode su bolje otvorili susret poveli su poenima Hasandića i vodili cijelo poluvrijeme pa se prvi period okončao rezultatom 40:47.

I tokom drugog poluvremena Tuzlaci su održavali minimalnu prednost. U posljednjih deset minuta Sloboda ulazi sa +8 (53:61). Domaći su u posljednjem periodu uspjeli anulirati zaostatak te izjednačili na 61:61.

Domaći pogađaju za prvo vodstvo Proma na utakmici (69:68) na 50 sekundi krije kraja. Sa linije slobodnih bacanja povisuju na 70:68.

Napad za produžetak ili eventualnu pobjedu imala je Sloboda, ali priliku nije iskoristila, dok je Promo uspio za još jedan poen sa slobodnih bacanja potvrditi pobjedu.

Šertović je u domaćem timu postigao 19 poena, koliko i amerikanac Campbell. Kod Slobode najefikasniji su bili Talley sa 18 i Jeftić sa 17 poena.