Kup BiH za rukometaše: Izviđač CO osvojio drugi trofej, loše poluvrijeme Tuzlaka!

Rukometaši Izviđača CO iz Ljubuškog osvojili su pehar Kupa BiH za ovu sezonu, nakon što su u Sportskoj dvorani u Ljubuškom pobijedili tuzlansku Slobodu rezultatom 32:25 (18:11).

Iako su drugo poluvrijeme odigrali u egalu (14:14), “solari” su podbacili u drugom dijelu prvog poluvremena, kada su otišli u minus od 7 golova, što se na kraju pokazalo presudnim.

Naime, izabranici Siniše Markote držali su stvari pod kontrolom do sredine poluvremena (6:6), a onda je nastupio period od deset slabih minuta u kojima golmani nisu odbranili ništa, a tehničke greške su se radile u serijama. Zapucali su i nekoliko zicera, šutirali su preko i pored gola. Branitelj trofeja nije pronašao igru za dobru, nerijetko vrlo grubu odbranu Ljubušaka, i razlika se povećavala iz minute u minutu.

Domaći igrači relativno lako su razbijali odbranu Slobode i šutevima sa svih pozicija “cijepali” su mrežu tuzlanskih golmana. U 26. minuti Pavlović je pogodio za 16:10, a ni nakon time outa Markote stvari se nisu promijenile i Skauti su na poluvrijeme otišli sa visokih 18:11.

Naravno, da takva razlika protiv vrlo dobre, raspoložene i poletne ekipe nije bilo moguće anulirati. Šta više, i dalje je bilo dosta grešaka, pa su Ljubušaci u 48. minuti otišli na +10 (27:17).

Markota je u zadnjim minutama na parket ubacio neke mlađe igrače, a po završetku susreta s neuvjerljivim sucima, počelo je veliko slavlje Izviđača CO koji je osvojio trofej poslije punih 20 godina. Svoj treći u povijesti poslije rata, dok Sloboda ostaje na osvojena četiri, od kojih dva u posljednje tri godine.

U ekipi Izviđača 7 golova postigao je Pavlović, Vukšić 6 (5 iz sedmeraca), koliko i Kos, dok je Bošković zabio 5 golova.

U ekipi Slobode Bečić je postigao 8 golova (6 iz sedmeraca), a Barjaktarović i Suhonjić po 4, Đurović i Bubić po 2, dok su po jedan gol postigli Mojsilov, Ovčina, Karahodžić, Milkunić i Vujović.