Nesvakidašnjim golom Filipovića Zrinjski na Tušnju slavio minimalnu pobjedu (video)

Nova sezona Premijer lige BiH u nogometu započela je ovog vikenda sa ukupno četiri odigrane utakmice, dvije utakmice na programu su u nedjelju. Ukupno 12 klubova nadmetat će se za najviši plasman, a po prvi put će se igrati trokružni sistem. Na stadionu Tušanj, pred oko 5.000 gledalaca fudbaleri Slobode ugostili su aktuelnog šampiona, ekipu Zrinjskog.

Zrinjski je u 31. minuti susreta poveo sa 1:0. Plemići su odigrali napad po desnoj strani i lopta je došla do Filipovića koji ju je pokušao ubaciti u šesnaesterac, ali je umjesto toga ona otišla ka golu što golman Slobode nije očekivao.  Lopta je završila u mreži i Zrinjski je nevjerovatnim pogotkom došao do vodstva. Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom Zrinjskog.

U drugom poluvremenu Zrinjski nije dozvolio previše prostora domaćem timu. Dosta prekida iz kojih Crveno-crni nisu uspjeli ništa napraviti pred golom bh. šampiona. Prvi udarac u okvir gola Zrinjskog zabilježen je u 61. minuti susreta ali golman Brkić sigurno otklanja opanost. U 79. minuti Bilbija je pogodio mrežu Slobode, ali je dosuđen ofsajd.

Zrinjski je do kraja susreta sigurno kontrolisao utakmicu te osvojio prva tri boda na startu nove sezone Premijer lige BiH. U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Zvijezda 09, što će biti prilika za prve ovosezonske bodove.