Pobjednički niz se nastavlja, Sloboda preko Zrinjskog do jedanaestog vezanog trijumfa

Nedjeljno poslijepodne u Tuzli ovog vikenda bilo je rezervisano za košarku. Nakon što su u okviru Lige mladih RKS Tuzla pioniri, kadeti i juniori u tri utakmice savladali svoje vršnjake iz KK Modriča, od 17:00 sati na parket velike dvorane Mejdana istrčali su seniori koji su snage odmjerili sa ekipom Zrinjskog iz Mostara.

Susret ekipa iz gornjeg i donjeg dijela ligaške tablice nije privukao veliki broj gledatelja u dvoranu Mejdana, a prisutni gledaoci imali su priliku vidjeti mnoštvo lijepih i atraktivnih poteza iako utakmica nije ponudila rezultatsku neizvjesnosti niti je pobjednik doveden u pitanje kroz 40 minuta igre.

Ipak, crveno-crni nisu odigrali sjajnu utakmicu kroz sve četiri dionice igre budući da je nakon prve četvrtine rezultat glasio za 16:18 za goste. Bez obzira na nešto laganiji ulazak u utakmicu, u redovima domaćih nije bilo prostora za paniku tako da su u drugom periodu igre odmah preuzeli kontrolu i nametnuli svoj ritam što ih je dovelo do prednosti na poluvremenu od sedam poena i rezultat 37:30.

Kvalitet Slobode došao je do izražaja u nastavku kada su ubacili u brzinu više i postigli 29 poena u trećoj četvrtini, a ostvarenu dvocifrenu prednost održavali su do kraja ne ostavljajući protivniku šansu za povratak u susret. Posljednji period igre trener Nedim Džemić iskoristio je da podijeli minute mlađim igračima i konačan rezultat glasio je 83:67 i novu, jedanaestu, pobjedu u nizu za Slobodu.

Najistaknutiji igrači u ovom susretu kada je riječ o ekipi iz Tuzle bili su Ibrahim Durmo sa 18 poena i osam skokova, Adi Alikadić sa 18 poena te Carlin Dupree koji je postigao 17 poena. Kada su u pitanju gosti, dvojica igrača upisala su dvocifren učinak po broju poena i to su Milenko Veljković sa 14 i Robert Soldo za 12 postignutih poena. Sloboda je u ovom susretu nastupala bez kapitena Lelića prema odluci stručnog štaba zbog manje povrede koljena dok je kapitensku ulogu u ovom susretu preuzeo Nedim Omerović.

Sloboda je trenutno prvoplasirana ekipa Prvenstva BiH koja ne zna za poraz u prethodnih osam ligaških susreta i nalazi se na omjeru od 13 pobjeda i tri poraza. S druge strane, Zrinjski je nakon 17. kola upisao svoj 12. poraz i ostao sa dvije pobjede na samom dnu tabele. Igrači Slobode već sljedećeg vikenda idu put Banja Luke gdje će nastupiti na završnici Kupa “Mirza Delibašić”, a u polufinalnom susretu na putu im stoji predstavnik BiH u regionalnoj ABA Ligi, Igokea iz Aleksandrovca.