Poraz Slobode u Gradačcu

Rukometaši Gradačca prekinuli su dugi niz poraza pobijedivši večeras u Dvorani Sajmište ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 38:32 (17:18).

Istovremeno je prekinut niz od četiri utakmice bez poraza Tuzlaka, koji su odigrali vjerovatno “rekordnu” utakmicu po broju tehničkih pogrešaka, promašenih “zicera”, “sedmeraca”…

Borbeni domaćini diktirali su tempo od početka utakmice, ali je u prvom poluvremenu zabilježeno 14 izjednačenja rezultata. Imali su domaćini i + 2 (7:5 u 12. minuti), a gosti su prvi put poveli na isteku poluvremena – 17:18 (Čičkušić).

U nastavku je na terenu igrala samo jedna momčad – domaća! Koristili su svaku pogrešku protivnika, povećavali su vodstvo koje je iznosilo i +9 (37:28), da bi na kraju slavili vrijednu pobjedu u borbi za opstanak.

Strijelci za Gradačac: Karanović 11, Torlaković i Dželilović po 8, Jamaković 4, Radojčić 3, Đorđević 2, Kusić i Demirović po 1 gol.

Sloboda: Buljina 8, Bečić 7, Suhonjić 4, Ovčina, Barjaktarović i Čičkušić po 3, R. Čajić 2, Đukić i Mehinagić po 1 gol.