Remi Slobode i Širokog Brijega u Kupresu

U prvom od dva pripremna meča na Kupresu nogometaši tuzlnske Slobode odigrali su danas protiv Širokog Brijega rezultatom 1:1 (0:1).

U prvom poluvremenu Širokobriježani su bili opasniji protivnik, imali su nekoliko dobrih šansi, a iskoristili su samo jednu.

U 31. minuti pogodak je postigao Ilan Pejić i tim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku meča Sloboda je zaigrala nešto bolje. Tuzlaci su u 53. minuti izjednačili rezultat poslije dobre akcije koju je efektno završio Alen Kurtalić.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao iako su obje ekipe imale po nekoliko dobrih prilika.

Narednu utakmicu Sloboda će odigrati u Kupresu protiv mostarskog Veleža, 4. jula.

Š : Josipović, Valinčić, Mašić, Bruno Oliviera, Turković, Pejić, Ćavar, Prusina, Kpan, Vukoja, Rozić.
Još su igrali: Puljić, Medić, Pranjić, Šuto, Lasić, Martić, Kolenda, Ljubić, Knežević, Taddei, Sesar, Lukić. : Ivica Barbarić

: Bukvić, Osmanković, Devedžić, Kapetanović, Osmić, Kurtalić, Delić, Husejinović, Maksimović, Mehmedović, Alić.
Još su igrali: Beganović, Saletović, Jusić, Mujarić, Sejmenović, Ćivić, Peharić, Mekić, Mahmud Ali. : Adnan Jahić.