Sigurna pobjeda OKK Slobode protiv Kaknja i osiguran nastup u play-offu

Pobjedom protiv ekipe Kaknja rezultatom 79:61 (22:14, 22:16, 13:17, 22:14), u susretu 9. kola Lige za prvaka, košarkaši OKK Slobode osigurali su nastup u play-offu. Tuzlaci su vodili od početka do kraja susreta i nijednom njihova pobjeda nije dovedena u pitanje.

U prvom poluvremenu najveća prednost domaćih bila je 43:25 u 18. minuti, nakon trojke kapitena Enesa Latifagića.

U nastavku su se igrači Josipa Pandže nakratko vratili u igru, kada je za 55:47 pogodio Željko Palavra.

No, vrlo brzo su uzvratili puleni Velimira Gašića, koji su odličnom igrom napravili veliku prednost koja je u 34. minuti, nakon poena Emira Čerkezovića, iznosila 73:50.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Davonte Brown sa 18, Enes Latifagić sa 15 i Nedžad Muratović sa 12 poena.

U ekipi Kaknja Željko Palavra je ubacio 17, a Vojin Svilar 11 poena.

Utakmici su prisustvovali članovi porodice Velimira Gašića, supruga Sonja i sinovi Saša i Bojan. Prije utakmice, buket cvijeća u znak dobrodošlice gospođi Gašić uručio je Malik Sivić, sin Zenana, dugogodišnjeg Gašićevog prijatelja, a sada člana odbora za organizaciju utakmica OKK Slobode.