Sloboda dobrom igrom slavila protiv Radnika

Nogometaši tuzlanske Slobode pobjedom su startali u novu sezonu Premijer lige BiH. U susretu 1. kola večeras su na stadionu Tušanj pobijedili ekipu Radnika iz Bijeljine rezultatom 2:1 (1:0).

Prvu šansu u vrlo dobroj utakmici imali su Bijeljinci. U 19. minuti Demir Peco je s desne strane lukavo šutirao, a lopta je pogodila stativu.

Domaći su poveli u 23. minuti autogolom Srđana Bečelića. S desne strane loptu je pred gol poslao Toni Livančić, Amer Bekić je u „kaznenom“ prostoru glavom prebacio na drugu stativu, natrčao je Srđan Bečelić i sa tri metra zatresao mrežu svoje ekipe.

U 40. minuti šansu za gol nije iskoristio Livančić koji je na desnoj strani bio veoma agilan.

Pobjedu Slobode najavio je u 59. minuti Amer Bekić koji je nakon fenomenlnog dodavanja iz pozadine Omara Pršeša majstorski poslao loptu pokraj Dalibora Kozića za 2:0.

Sloboda je imala je još nekoliko prilika za ubjedljiviju pobjedu (šutevi Pršeša i Bekrića), a najbolju je u 83. minuti propustio Abid Mujagić, pruživši priliku golmanu Koziću da sjajnom intervencijom spriječi treći pogodak.

Kad hoće “belaj”, već u slijedećem napadu Radnik je smanjio vodstvo drugim autogolom na utakmici. Peco je s lijeve strane snažno šutirao, a lopta se od Mujagića odbila u mrežu za 2:1.

Pokušaji gostujućih igrača da dođu do izjednačenja nisu urodili plodom iako je u finišu susreta šansu imao Velibor Đurić.

Ipak, pobjeda Slobode je potpuno zaslužena, iznenadili su angažmanom i organizacijom igre oko 3.000 gledatelja na stadionu, te brojnu publiku pokraj ekrana BHT1, najavivši bolje izdanje “crveno-crnih” nego prošle sezone.