Sloboda godinu zaključila porazom protiv Sarajeva

Fudbaleri Sarajeva slavili su pobjedu nad Slobodom rezultatom 2:1 i tako okončali rezultatski sjajnu 2020. godinu bez ijednog prvenstvenog poraza.

Sarajevo je došlo do velikog podviga. Niko u ovoj godini nije savladao ekipu Vinka Marinovića koja je već ranije osigurala naslov jesenjeg prvaka.

Na otvaranju igralo se bez većih prilika, ali je Sarajevo kontrolisalo igru i bilo bolji rival na terenu. Po jednu prijetnju na obje strane upisali su Tatar na jednoj, a Osmić na drugoj strani, no bez promjene rezultata.

A, onda se desilo sjajnih šest minuta za Benjamina Tatara i bordo tim. Od 22. minute do 28. reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je dva vrlo lijepa gola za sigurno vodstvo Sarajeva.

Teška situacija za Slobodu se još više pogoršala u trećoj minuti nastavka. Kenan Devedžić je dobio direktan crveni karton nakon žestokog starta u zglob Miličevića.

Kada je izgledalo da će Sarajevo rutinski meč privesti kraju, Sloboda je s igračem manje uspjela učiniti utakmicu interesantnijom. Igrao se 74. minut kada je Alen Kurtalić sjajno pogodio iz okreta..

Ipak, ostalo je 2:1 tako da je Sarajevo ‘pobjeglo’ drugoplasiranom Željezničaru čak na devet bodova. Smiješi im se nova titula prvaka, mada je do kraja prvenstva, koje se nastavlja 27. februara, ostalo još dosta da se igra.

Sarajevo – Sloboda 2:0 (Tatar 22′, 28′ / Kurtalić 74′).

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Gledalaca: /. Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Žuti kartoni: Osmić, A. Beganović, Predragović, Uzelac, Dž. Beganović, Mehmedović (Sloboda). Crveni karton: Devedžić (Sloboda).

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Pidro (od 72′ Salčin), Miličević (od 72′ Adukor), Dupovac, Đokanović, Sušić, Velkoski (od 81′ Jukić), Tatar, Fanimo i Handžić.

Sloboda: Kukić, Jusić, Devedžić, Uzelac, Beganović A., Beganović Dž, Tomašević (od 30′ Ristić), Kurtalić, Osmić, Predragović i Alić (od 61′ Maksimović).