Sloboda protiv Goražda ostvarila drugu uzastopnu pobjedu

U susretu 10. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u maloj sali Mejdana ekipa tuzlanske Slobode pobijedila Goražde rezultatom 43:35.

Bila je ovo druga uzastopna pobjeda “solara” u prvenstvu, a treća bez poraza, čime su nastavili napredak prema gornjem dijelu tabele, sada sa 10 bodova, dok Goraždani i dalje imaju 6.

Kao što se može zaključiti po rezultatu, bilo je ovo šutersko veče u Mejdanu, sa čak 78 postignutih golova.

Tuzlaci su vodili od početka, u prvom poluvremenu nekoliko puta +5, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 20:16.

Nevjerovatno zvuči kada se kaže da je u 38. minuti rezulta bio neriješen – 24:24. Nakon toga je “odčepilo”. Za 12 minuta domaći igrači Nedima Đuga (trener Pero Milošević još čeka radnu dozvolu!) postigli su čak 19 golova. Zabijali su i puleni protvničkog trenera, Kasima Kamenice, ali puno manje – “svega” 11 pogodaka.

Očito su odbrane večeras imale “slobodan vikend”, ali publika je, ipak, uživala, pogotovo simpatizeri domaćeg tima koji su cijelo vrijeme pružali svojim miljenicima zdušnu podršku.

Sloboda je očito prebrodila krizu, vidi se Miloševićevićevih “ruku i glave djelo”. Sada slijede gostovanja u Nevesinju protiv Hercegovine (16. novembar), pa put u Gradačac (19. novembar). Treba te dvije utakmice očekivati s optimizmom. “Laka konjica” se vraća!

Strijelci za Slobodu: Bečić 16 (6), Čičkušić 10 (1), Suhonjić 6, Ovčina 5, Barjaktarović i Buljina po 3 gola.

Za Goražde Pušilo je zabio 13, Djana 7, Žiga 6 (1), Uglješa 3 (2), Pilav 3, Jamak 2 i Božić 1 gol.