Sloboda remizirala sa Veležom

U 23. kolu m:tel Premijer lige BiH Sloboda je na stadionu Rođeni protiv Veleža odigrala susret bez pobjednika. Nakon 90 minuta na semaforu je stojalo 0:0.

Već u prvoj minuti prilika za domaće Šikalo je šutirao pored gola Erića. U idućem napadu svoj udarac na drugoj strani isprobao je Vranješ, no bio je neprecizan. U 10. minuti šutom sa distance prijetio je i Blagojević, lopta odlazi daleko pored našeg gola.

Do kraja prvog poluvremena viđene su još dvije prilike pred golom Erića. Najprije je u 24. minuti Hrkač nakon centaršuta Santosa glavom šutirao preko gola, a zatim je i Santos 10 minuta prije odlaska na odmor zaprijetio, no na visini zadatka bio je golman našeg tima. To je ujedno bilo sve u prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme nije donijelo veće prilike ispred oba šesnaesterca. Igralo se pretežno na sredini terena. Naš tim najbliži pogotku bio je u 53. minuti. Kapetanović je centrirao, a Alić glavom šutira pored gola domaćeg tima. Vrijedi spomenuti pokušaj Lauša iz izgledne pozicije u 84. minuti, Erić se istakao odličnom intervencijom.

Ostalo je Velež – Sloboda 0:0. Sada slijedi reprezentativna pauza, nakon koje crveno-crni na Gradskom stadionu Tušanj dočekuju Sarajevo.

Od prve minute nastupili su Erić, Kapetanović, Šubert, Osmanković, H.Beganović, Vošnjak, Pervan, Vranješ, Maksimović, Husejinović i Alić. Priliku za igru još su dobili Mehmedović, Devedžić, Kurtalić, Osmić M. i Delić.