Sloboda vodila 2:0, Sarajevo preokretom do bodova na Tušnju

Ekipa Sarajeva nakon čudesnog preokreta je savladala Slobodu u posljednjoj utakmici 24. kola m:tel Premijer lige, odigranoj na travnjaku stadiona Tušanj – 2:3!

Tuzlaci su načeli mrežu bordo tima već u osmoj minuti. Odlično je u priliku Vranješ gurnuo Amera Bekića, koji je zatim rutinski matirao Dizdarevića.

Pet minuta kasnije, Bekić je ponovo strijelac protiv bivšeg kluba. Bila je to prelijepa akcija Slobode, ponovo je asistent bio Stojan Vranješ, koji je kao na tacni poslužio napadača svoje ekipe – 2:0.

Sarajevo ipak uspjeva smanjiti u 33. minuti, arbitar Antoni Bandić dosudio je jedanaesterac za goste. Siguran realizator najstrože kazne bio je Almedin Ziljkić, inače bivši član Slobode.

Samo dvije minute poslije, rezultat je izjednačen. Nakon loše reakcije Slobodine odbrane, lopta je došla do Hamze Čatakovića, koji iz prve šutira u same rašlje gola Tuzlaka.

Rezultatom 2:2 zaključeno je prvo poluvrijeme.

Početkom drugog dijela meča nije bilo velikih uzbuđenja, da bi se u 70. minuti velika šansa ukazala Aliću nakon što je poslije Osmićevog šuta Dizdarević odbio loptu. Napadač Slobode, međutim, nije iskoristio “poklon”, promašio je čitav gol sa nekoliko metara.

Tri minute kasnije, uslijedila je kazna. Utrčao je Ziljkić u šesnaesterac sa strane, ubacio loptu u gužvu, a tamo se najbolje snašao rezervista Avramovski, koji pogađa za potpuni preokret – 2:3.

Četiri minute prije kraja Vranješ je u dobroj prilici, ali glavom šutira pravo u dobro postavljenog Belmina Dizdarevića. U nadoknadi je ogromnu priliku za izjednačenje propustio i Husejinović.

Tako je ostalo 2:3 do posljednjeg sudijskog zvižduka. Značajni bodovi za Sarajevo, koji bordo timu bude nadu u izlazak na evropsku pozornicu. Slobodi, pak, predstoji nastavak grčevite borbe za opstanak.

Sloboda – Sarajevo 2:3 (Bekić 8’ i 13’ – Ziljkić 33’ penal, Čataković 35’, Avramovski 73’)

Stadion Tušanj u Tuzli. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

SLOBODA: Erić, Osmanković (Jusić), Šubert, Hadžibeganović (J. Osmić), Kapetanović, Pervan, Maksimović (Husejinović), Vošnjak (Delić), Vranješ, Bekić, Alić (Komazec).

SARAJEVO: Dizdarević, Mulalić, Šerbečić, Martinović, Radović, Jelić Balta, Guliashvili (Varešanović), Vrančić (Mustafić), Ziljkić, Čataković (Džafić), Renan (Avramovski).