Todorović eurogolom srušio Vels i mlade Zmajeve približio cilju

Mlada bh. reprezentacija (U21) upisala je treću uzastopnu pobjedu u grupi 8 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Zmajići su nakon trijumfa protiv Portugala, uvezali dvije pobjede nad Velsom. Otočane smo dobili tamo 4:0, a sa 1:0 je završen današnji meč na terenu Trening centra u Zenici.

Kako se i očekivalo, dosta teška i tvrda utakmica, ali izabranici Vinka Marinovića su bili bolji, posebno u drugom dijelu, pa su zasluženo ostvarili pobjedu kojom su se izjednačili s vodećom Rumunijom (obje selekcije po 12 bodova), Portugal i Vels imaju po sedan, ali Portugalci i dvije utakmice manje.

No, ova serija pobjeda Zmajiće je približila Evropskom prvenstvu, a želja je da se makar ode dalje i sa druge pozicije.

Već na početku utakmice Demirović je imao šansu, ali je Pilling odbranio. Velšani prijete u 19. minuti, ali Rodon je iz dobre pozicije pucao ravno u Muminovića.

Do kraja prvog dijela nekoliko pokušaja našeg tima, ali su se Velšani odbranili.

U nastavku utakmice bh. reprezentacija krenula je još ofanzivnije, sijevalo je pred golom Velsa, da bi u 65. minuti Darko Todorović postigao eurogol za veliku pobjedu Zmajića.

Todorović je iskosa s desne strane sa velike udaljenosti matirao golmana gostiju, mada nismo sigurni da li je imao namjeru da šutira ili centrira, ali u svakom slučaju lopta je odsjela u mreži i to nam je sada najvažnije.

Mogli su Velšani lako do boda, u finišu su imali zicere, posebno Matondo, ali srećom pucao je preko gola iz neposredne blizine.

BiH – Vels 1:0 (Todorović 65)

BiH: Muminović, Čivić, Mihojević, Radeljić, Todorović, Demirović, Gojak, Ćavar, Peco, Jukić, Lončar.

VELS: Pilling, Coxe, Poolle, Rodon, Haries, Thomas, Evans, Harris, Brooks, Morrell, Lewis.