Atletičari AK “Sloboda Tehnograd” osvajači medalja u Sremskoj Mitrovici i Osijeku

Atletičari AK Sloboda Tehnograd iz Tuzle sudjelovali su na više mitinga za razni uzrast takmičara i ponovo su osvojili više medalja i nagrada.

U subotu su sudjelovali na Otvorenom prvenstvu Vojvodine za mlađe juniore u Sremskoj Mitrovici.

Bakir Musić je trijumfovao u trci na 400 metara sa vremenom 50,88, a Ema Mešković je  pobijedila u ženskoj konkurenciji na istoj dioniciu vremenu 1:00,30.

Srebrnu medalju u trci na 800 metara osvojio je Amer Bećirović, dok je Ena Bećirović u trci na 400 metara zauzela četvrto mjesto.

Mladi i izuzetno talentovani atletičar kluba, Nikola Pavljašević, trenutno se nalazi u Međunarodnom atletskom kampu Emira Bekrića, istaknutog atletičara iz Srbije, osvajača bronzane medalje na Svjetskom atletskom prvenstvu 2013. godine (preponaš na 110 i 400 m, te na dionici 400 m).

Ovaj kamp svakako će biti korak više u stasanju mladog Nikole Pavljaševića u atletskog asa, od koga u budućnosti očekujemo velike rezultate.