Doboj ponovo koban: Sloga u derbiju kola slavila protiv Slobode, Gabrieri zabio 11 golova

U derbiju 1. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u Doboju domaća Sloga pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 33:32 (17:18). Ovo je drugi uzastopni poraz “crveno-crnih” na gostovanjima u Doboju.

Tuzlaci su u nekoliko navrata tokom oba poluvremena imali po par golova prednosti, a sredinom drugog dijela i tri – 24:27.

Ali, svaki put bi domaći igrači u serijama od po tri – četiri gola stizali i vraćali prednost na svoju stranu.

Sloboda je posljednji put vodila u 51. minuti (28:29), ali kao što smo rekli, Sloga je serijom 4-0 preokrenula rezultat u svoju korist i otišla na velikih 32:29 u 58. minuti.

Tome je doprinijela dobra odbrana Dobojlija, ali i pad koncentracije igrača trenera Mirka Mikića.

Pokušali su presingom gosti nešto ušićariti, ali došli su jedino do 33:32. Poslije su se radovali domaći rukometaši.

Opći je dojam da je Sloboda uz malo više koncentracije mogla doći do prvih bodova. Ali, tek je krenulo i bit će vremena za popravke.

U ekipi Sloge Stanković je postigao 9, Miličević 8, Todorović 7, a Tulendić 6 golova. Ukupno se šest domaćih igrača upisalo u strijelce.

Za Slobodu su pogađali: Gabrieri 11, M. Mišetić 5, Janković 4, Buljina i Knežević po 3, Suhonjić i Bečić po 2 gola, dok su po jedan postigli Lukić i Kurteš.

Sloga je imala 4 minute isključenja, Sloboda 12 minuta.

Sedmerci: Sloga 2 (1), Sloboda 5 (5)

Tuzlacima za dvije sedmice predstoje i utakmice u European Cupu protiv Maccabi Rishon Leziona (20. i 22. oktobra, u Tuzli), pa su svakako vodili računa da se ne bi još neko od igrača povrijedio. I večeras su nastupili u nekompletnom sastavu.

U 2. kolu, idućeg vikenda, Sloboda ponovo gostuje, ovoga puta u Zavidovićima kod Krivaje.