FK Sloboda ubjedljivo pobijedila NK Vitez (4-0)

Sloboda je opravdala ulogu favorita u okviru utakmice 15. kola BHT Premijer lige BiH ubjedljivom pobjedom protiv NK Vitez rezultatom 4:0 (2:0), a golove su postigli Smajić (2), Škahić i Mehmedagić.

Domaći fudbaleri su odlično otvorili utakmicu i došli u vodstvo u prvoj minuti utakmice preko Smajića koji nakon odličnog ubacivanja Osmanagića iz kornera glavom pogađa mrežu Tirića. Sloboda je nastavila napadati gol Viteza, a priliku za gol propustio je Krpić u 7. minuti utakmice kada nakon ubacivanja Todorovića šutira pored gola.

Sloboda je povisila prednost u 12. minuti, a strijelac je Ibrahim Škahić. Osmanagić je ponovo odlično ubacio iz korenera, a kapiten Ordagić prebacuje loptu do Škahića koji glavom pogađa za 2:0. Gostujući fudbaleri pokušali su ugroziti gol Slobode preko kontranapada, a dobru šansu su imali u 18. minuti, ali Todorović prekida akciju Viteza.

Nakon dva postignuta gola, fudbaleri Slobode su nastavili ofanzivu na gol gostujuće ekipe, a priliku za gol imao je Grahovac koji u 30. minuti utakmice šutira sa 20 metara, ali lopta je otiša pored gola. Igrala se 35. minuta kada je Lazevski poslao odlično loptu za Smajića koji sa pet metara glavom gađa dobro postavljenog Tirića. U posljednih deset minuta prvog poluvremena nije bilo značajnih dešavanja te se na pauzu otišlo sa rezultatom 2:0.

Izabranici Slavka Petrovića nastavili su dominaciju na terenu i u drugom poluvremenu, a nagrada je stigla u 52. minuti kada Smajić postiže svoj drugi gol na utakmici. Najprije Osmanagić pogađa okvir gola, lopta dolazi do Krpića koji pronalazi mladog Smajića, koji udracem sa ivice šesnaestreca postiže svoj treći gol u sezoni i donosi Slobodi prednost od 3:0.

NK Vitez nije mogao odgovoriti na ofanzivnu igru crveno-crnih koji odličnu igru krunišu četvrtim golom u 72. minuti utakmice. Domaći su odigrali odličnu akciju koju na asistenciju Todorovića završava Haris Mehmedagić za konačnih FK Sloboda 4 NK Vitez 0.

Današnjom pobjedom na Tušnju i upisana tri boda, Sloboda je napravila pomak na tabeli i zauzela deveto mjesto ispred GOŠK-a, Čelika i Viteza. Sloboda narednu utakmicu igra u srijedu kada će u okviru 1/4 finala Kupa BiH igrati gradski derbi protiv FK Sloga Simin Han.

FK Sloboda: Hadžić, Škahić, Todorović, Krpić, Ordagić/Zilkić, Grahovac, Lazevski/Đorđilović, Beganović, Osmanagić, Smajić, Ignjatović/Mehmedagić
NK Vitez: Tirić, Stanić, Tipurić, Livaja, Bibić, Zukić, Bojo, Šantić, Novak, Peko, Vuković.