Košarkaši OKK Slobode ubjedljivo poraženi protiv Borca

Nakon 12 uzastopnih pobjeda, košarkaši OKK Slobode doživjeli su dva vezana poraza.

Nakon neuspjeha u prošlom kolu protiv Sparsa, Tuzlaci su poraženi i večeras u Banjoj Luci, u okviru 24. kola prvenstva BiH, ovoga puta rezultatom 79:70 (28:12, 17:21, 21:18, 13:19).

Na kraju je rezultat ispao “podnošljiv” s obzirom na to da je Borac u 29. minuti vodio sa +21 (64:43, trojka Ponjavića).

Banjalučani su vrlo dobro otvorili utakmicu, poveli su 25:12 u 7. minuti da bi četvrtinu okončali sa +16 (28:12).

OKK Sloboda se donekle vratila u drugoj četvrtini, no poluvrijeme je otišlo na stranu Banjalučana – 45:33.

Treća četvrtina je ponovo protekla u znaku domaćeg tima, koji je uoči posljednje dionice imao 66:51, a samo minutu prije bilo je +21.

Do kraja susreta OKK Sloboda uspjela je samo ublažiti poraz, prednost su u 38. minuti sveli na  -8, ali za potpuni preokret nije bilo vremena.

OKK Sloboda trenutno ima 37 bodova, a Borac tri manje, ali su obje ekipe osigurale plasman u Ligu 6.