OKK Sloboda nadigrala Široki Brijeg: Pobjeda Tuzlaka u gotovo praznoj Pecari!

U okviru prvog kola Prvenstva BiH za košarkaše OKK Sloboda je na Pecari savladala Široki Brijeg.

Obje ekipe otvorile su susret pokušavajući nametnuti svoju igru uz nešto čvršću odbranu, ali već nakon prvih 10 minuta Sloboda je pokazala više od domaćina što je bilo dovoljno za početnu prednost od tri poena razlike uoči nastavka meča. U drugoj dionici košarkaši iz Tuzle nastavljaju sa dobrom igrom iz prvog perioda, ali dodatno podižu ritam što ih dovodi na dvocifrenu prednost koju su održali i pri odlasku na odmor te je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 40:52 za gostujući tim.

Treća dionica ponudila je nastavak napadačke rapsodije crveno-crnih koji su u ovom periodu igre samo povećavali dvocifrenu prednost koju su ostvarili u prvom poluvremenu tako da su uoči posljednjih 10 minuta susreta i dalje imali značajnu prednost nad domaćinom. Iako je Široki u posljednjoj četvrtini uspio smanjiti rezultatski zaostatak, do kraja duela nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti rezultatsku prednost gostiju niti utjecati na ishod meča tako da je Sloboda na Pecari stigla do prve “stotke”, prve pobjede i prvog slavlja u novoj sezoni sa konačnim rezultatom 87:101 (21:24; 19:28; 18:20; 29:29).

OKK Sloboda je do pobjede vodio povremeni reprezentativac BiH sa 29 poena i devet skokova, a pratio ga je Asim Gutić sa 17 poena. Kod Širokog se istakao Duje Brala sa također 17 poena.

OKK Sloboda će narednog vikenda u Mejdanu dočekati ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva.