Pioniri i kadeti slavili protiv Sloge Meridian

U 8. kolu Razvojne lige BiH, naši pioniri i kadeti upisali su pobjede protiv Sloge Meridian. Naša pionirska selekcija slavila je sa minimalnih 1:0, dok je kadetska protiv vršnjaka iz Doboja bila uvjerljiva 4:1.

Prvi su na pomoćni teren stadiona Tušanj istrčali naši pioniri. U jednom zanimljivom i do kraja neizvjesnom meču upisalu su novu domaću pobjedu. Jedini pogodak na susretu viđen je u 29. minuti. Mušanović je postigao eurogol. Direktno iz kornera je šutirao i zatresao mrežu gostujuće ekipe za veliku radost našeg tima.

Mogli su u nekoliko navrata naši dječaci i povećati sovju prednost, no nisu iskoristili prilike. Na drugoj strani svoje šanse imala je i Sloga, bili su neprecizni, pa su na kraju crveno-crni zasluženo slavili i upisali nova tri boda.

Od prve minute na današnjem susretu nastupili su Žigić, Salihović, Vrabac, Akeljić, Smajić, Zukić, Džafić, Havkić, Mušanović, Behlilović i Huskić. Priliku za igru su dobili i Spahić, Mehmedović, Sarunović, Malkić i Kovačević.

Baš poput pionira i kadeti su nakon odlične igre i mnoštvo prilika upisali novu domaću pobjedu. Izabranici Denisa Karića tokom čitavog susreta bili su bolja ekipa na terenu što je rezultiralo sa nova 3 boda na tabeli.

Hrštić je naš tim doveo u vodstvo u 10. minuti susreta, a do kraja prvog poluvremena prednost je udvostručio Gerović. U drugom poluvremenu viđena su još tri pogotka. Najprije je Kurdić smanjio zaostatak u 61. minuti na 2:1. Sinanović je u 78. povisio prednost na 3:1, a konačan rezultat utakmice postavio je Gerović svojim drugim pogotkom 5 minuta prije kraja susreta. Obje selekcije u narednom kolu gostuju HŠK Posušje.

Za kadete od prve minute danas su nastupili Smajić, Tunjić, Hrštić, Redžić, Sinanović, Čonjić, Gerović, Abidović, Bešić, Omerčević i Okić. Priliku za igru su dobili i Ramić, Mešić, Spahić, Mujkić i Muratbegović.