Rukometaši Slobode deklasirali Leotar i nastavili uspon ka vrhu tabele!

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH, u stvari u srazu dvije domaće ekipe koje sudjeluju u EHF Europa Cupu – Slobode i Leotara iz Trebinja, ubjedljivo su slavili “crveno-crni”, pobijedivši rezultatom 34:28 (17:13).

Rukometaši tuzlanske Slobode nastavljaju gdje su stali na posljednjoj utakmici protiv turskog Spor Tota u European Cupu – pobjedom!

U derbiju 9. kola Premijer lige BiH, u stvari, u srazu dvije domaće ekipe koje sudjeluju u EHF Europa Cupu – Slobode i Leotara iz Trebinja, ubjedljivo su slavili “crveno-crni”, pobijedivši rezultatom 34:28 (17:13).

Na taj način, puleni trenera Mirka Mikića
 ostvarili su šestu utakmicu u nizu bez poraza, odnosno, petu u prvenstvu, a jedino gdje su osvojili “samo” bod bio je meč u prošlom kolu u Banjoj Luci protiv Borca (22:22).

Iako su vodili gotovo cijelo prvo poluvrijeme, domaći igrači morali su zapeti iz sve snage u posljednjih pet minuta prvog poluvremena da bi od 14:13 došli do osjetnije razlike s kojom se otišlo na odmor – 17:13.

Po običaju, u drugom poluvremenu počnu “mljeti” protivnika, pa su u 39. minuti otišli na + 7 (23:16), a u 56. minuti došli su najveće prednosti – 31:22¨!

Trebinjci su iskoristili malo opušteniju igru domaćina u posljednjih nekoliko minuta, te su serijom 0-3, kada se igralo skoro bez odbrane, ublažili visok poraz – 34:28.

Strijelci za Slobodu: Pavlak 7, Suhonjić, M. Mišetić, Gabrieri po 5, Kurteš 4, Dragičević 3, Knežević i R. Čajić po 2, te Buljina 1 gol.

U ekipi Leotara po 8 golova postigli su Parežanin i Dimitrijević, a 5 Pavičić itd.

Nakon ove utakmice Sloboda je bodovni konto povećala na 10 bodova i nalazi se na 6. mjestu, dok je Leotar poziciju više sa 11 bodova.

U idućem kolu igra se jedan od derbija polusezone i kantonalni derbi, u kojem lider Gračanica dočekuje tuzlansku “laku konjicu”. Bit će to praznik rukometa, ali prije toga Sloboda mora na uzvratni susret 3. kola European Cupa u Ankaru, gdje protiv Spor Tota brani prednost od 9 golova! (tl – Foto: Darko Zabuš)