Sloboda zakoračila u 2. kolo European Cupa, Gabrieri zabio “ovčarima” 9 golova

U prvoj utakmici 1. kola EHF European Cupa, večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli rukometaši tuzlanske Slobode (formalno kao gost) pobijedili ekipu Team Klaksvik s Farskih otoka rezultatom 30:19 (15:7).

Naizvjesnost je trajala samo u prvim minutama, kada su igrači s Farskih otoka poveli 2:1, golom Poulsena u 5. minuti. Sve poslije išlo je na stranu Tuzlaka koji su golom Suhonjića otišli na 3:6 u 13. minuti.

Farani su imali “sivu zonu” od desetak minuta, kada nisu postigli nijedan gol, a u tom razdoblju igrači trenera Mirka Mikića otišli su na 5:13 u 25. minuti i pobjednik susreta se već uveliko nazirao.

Na poluvijeme se otišlo s rezultatom 7:15, a u tih 30 minuta igre Mirko Mišetić i Marino Gabrieri postigli su po četiri gola, dok su na drugoj strani Slyne i Poulsen postigli po 2.

Nastavak je bio “preslika” prvog poluvremena, s tim što je Mikić češće miksao ekipu čuvajući glavne igrače za revanš susret. I u ovom dijelu najefikasniji je bio Gabieri koji je pogotkom u 45. minuti donio prednost Tuzlacima od +10 (23:13), da bi na kraju svoju večer okončao kao prvi strijelac susreta sa 9 golova.

Mirko Mišetić je postigao 5, Knežević i Suhonjić su se u strijelce upisali po 4 puta, Kurteš i Gabriel Mišetić zabili su po 2 gola, a po jedan Babović, Lukić, Bečić i Janković.

Za ekipu Klaksvika Brine Slyne je postigao 6 golova, Beinir Johannesen 4, Jens Pauli Poulsen 3 gola, Dalsgard je zabio 2, a po jedan Sunason, Fistonić, Bliznov i Kjaerbo.

Uzvratni susret igra se u nedjelju, 15. septembra, također u dvorani Mejdan, od 15 sati.

Samo čudo može da se desi da Sloboda ne prođe u 2. kolo European Cupa, a tada će igrati protiv ekipe Maccabi Rishon Lezion iz Izraela.

Prvi susret se igra u Izraelu 14./15. oktobra 2023. godine, a sedam dana poslije u Tuzli. U ekipi Maccabija igraju dva naša igrača, Ivan Karačić i Gafar Hadžiomerović, kao i Pavel Altman, reprezentativac Rusije. (mp – Foto: Darko Zabuš)