Zrinjski u Mostaru savladao Slobodu

Zrinjski je u prvenstvenom susretu bh.košarkaške lige bio domaćin u Mostaru ekipi Slobode iz Tuzle. Pobjeda je pripala Zrinjskom rezultatom rezultatom 80:74.

U prvom poluvemenu igra je bila ravnopravna, najveću prednost imao je Zrinjski u drugoj dionici šest razlike. Sloboda se ubrzo vraća i na odmor odlazi sa minimalnim vodstvom 38:37.

Sloboda na početku poluvremena vodi 51:43. Zrinjski pravi seriju 12:0 i prelazi u vodstvo 55:51. Mostarci do kraja četvrtine zadržavaju vodstvo i u posljednji period ulazi sa rezultatom 62:56.

Do kraja susreta predvođeni serijom poena Glogovca i Gunjine Mostarci dolaze do važne pobjede u bh. prvenstvu.

Kod Plemića Glogovac je ubacio 18, Danilović 14 i Bjelica 13 i Bruggeman 10 poena. U redovima Slobode Manjgafić 17 i Tomašević 14 poena.