22. Međunarodni plivački miting ˝Samir Ćirak-Ćiro˝: Takmičari PK ˝Sloboda˝ osvojili 19 medalja

U subotu 11.11.2017. godine, u organizaciji plivačkog kluba “Zmaj-Alpamm” na bazenu Hotela Tuzla održan je 22. Međunarodni plivački miting “Samir Ćirak-Ćiro”. Na mitingu su učestvovala 24 plivačka kluba sa 359 takmičara iz 4 države: Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Mađarske.

Plivački klub “Sloboda” Tuzla koristi priliku da se zahvali, društveno odgovornoj firmi, BH Telecom-u, za pomoć u realizaciji priprema i održavanja tradicionalnog plivačkog takmičenja “Samir Ćirak – Ćiro”.

Plivački klub “Sloboda” Tuzla, učestvovao je sa 30 takmičara ( 9 plivačica i 21 plivač): Kovčić Melika, Zolotić Asja, Tanović Mia, Dropić Anesa, Hasić Samra, Čosičkić Azra, Čosičkić Esma, Tanović Nea, Zulić Elma, Salihbegović Aldin, Iličković Danijel, Zulić Vedad, Bošnjak Hasan, Mandžić Isa, Saletović Adin, Bosankić Luka, Gološ Eman, Milutinović Andrej, Jogunčić Sergej, Đogić Eldin, Hasanbašić Mahir, Pavlović Tin, Mulahasanović Arjan, Ibrahimović Faruk, Nišandžić kristijan, Savinović Pavle, Čeketić Pero, Mišković Dino, Semunović Dario i Sadiković Omar.

Takmičari PK “Sloboda” osvojili su 19 medalja ( 8 zlatnih, 5 srebrenih i 6 bronzanih), a osvajači medalja su:

Kovčić Melika: 3 zlatne i 1 srebrenu medalju.
Tanović Mia: 3 zlatne i 1 bronzanu medalju.
Mišković Dino: 1 bronzanu medalju

Plivačica Kovčić Melika je zbirom bodova četiri utrke u kategoriji djevojčica 15 i 16 godina zauzela prvo mjesto i pehar na najbolju plivačicu.
Tanović Mia u kategoriji 11 i 12 godina zbirom bodova je zauzela treće mjesto. Ostali plivači i plivačice našeg kluba su popravili svoje najbolje rezultate i pokazali dobru formu pred nadolazeće mitinge.

Za sve one koji još uvijek ne znaju plivati pozivamo ih da se prijave u našu školu plivanja koja svoje treninge održava cijele godine utorkom i četvrtkom od 19-20 i subotom od 09:30.