PREDSTAVLJAMO: Paša Malagić – sportista Grada Tuzla

Moje ime je Paša Malagić. Bavim se boksom vec 14 godina u bokserskom klubu Sloboda Tuzla. U Olipijiskom amaterskom boksu imam preko 100 mečeva. Tokom amaterske karijere bila sam 10 godina prvak države u kategoriji do 60 kg. Učesnica mnogih međunarodnih takmičenja i revija u boksu, ucesnica na Svjetskom prvenstvu u Antaliji gdje sam izgubila u borbi za medalju i osvojila 5. mjesto za Bosnu i Hercegovinu.

Tri puta učestvovala na svjetskim nacionalnim kupovima u boksu za žene i osvojila tri puta zlato u svojoj kategoriji. Na svim međunarodnim scenama proglašena kao najbolja bokserka. Osvajačica tradicionalnog turnira “Rudarski gong”. Kandidat za Olipijske igre na koje na žalost nisam otisla zbog finansijskih problema. Izabrana za sportistu grada Tuzle 2015.god. Nakon što naš klub “Sloboda” Tuzla nije imao sredstava za moje daljnje bavljenje amaterskim boksom i nastupanje na olipijadi, odlučila sam se za profesiolnalni boks. U profesionalnom boksu imam zavidnu karijeru: 14 mečeva, od toga 11 pobijeda (4KO), 3 poraza. Trenutno sam na evropskoj rang listi na 6. mjestu a na svetskoj rang listi 17. u kategoriji do 60 kg. Nakod vidno zabiljezenih rezultata dobila sam ponudu za meč za evropsku titulu WBU koju sam naravno prihvatila, a koja će se održati 19.11.2016. godine u Češkoj. Moja protivnica će biti Lucije Sedlackova koja već nosi titulu prvakinje Evrope. Sedlackova će protiv mene raditi odbranu te iste titule. Naporno sam radila treninge sa svojim trenerom Muradifom Salkićem. Za nekoliko dana putujem na dalje pripreme u Švicarsku koje nam je omogućio moj menadžer Samir Hotić. Naravno, kao i uvijek, dat ću sve od sebe i pružit svoj maksimum. Nadamo se pobjedi jer smo radili naporno svih ovih godina da bi dobili ovu šansu.