Budućnost bolja od Slobode za finale Kinđetovog memorijala

Košarkaši podgoričke Budućnosti plasirali su se u finale turnira ‘Mirza Delibašić’ ubjedljivom pobjedom nad KK Sloboda rezultatom 85:61. Budućnost je vodila cijelim tokom prve dionice, najveća prednost je bila šest poena prednosti, 16:10, ali se Sloboda vratila pred kraj i izjednačila na 18:18. Ipak, prvi period je otišao na stranu Podgoričana rezultatom 22:20.

U drugoj dionici viđena je izjednačena košarka, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 40:38 u korist Budućnosti. Budućnost serijom 9:0 otvara treću četvrtinu i u 24. minuti dolazi do dvocifrene prednosti, 49:38. Njihovu serijui prekida Čampara, a onda Nikolić serijom trojki dovodi Budućnost do ubjedljive prednosti, 63:41. Pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno i tako se Budućnost plasirala u finale turnira gdje ih čeka bolji iz drugog polufinala u kojem se sastaju Bosna i Krka.

Budućnost je do pobjede vodio Nikolić sa 26 poena dok je Gibson dodao deset. Kod Slobode najbolji je bio Čampara sa 16 poena dok je bh. reprezentativac Nedžad Muratović dodao devet. Kod Slobode najbolji je bio Čampara sa 16 poena dok je Rikalo postigao 12. Bh. reprezentativac Nedžad Muratović je dodao devet.

Budućnost-Sloboda 85:61 (22:20, 18:18, 26:10, 19:13)