Drama u Mejdanu: Sloboda u pet setova pobijedila Kulu Gradačac

U okviru 10. kola Premijer lige za odbojkašice, večeras je u Tuzli ekipa Slobode pobijedila Kulu Gradačac rezultatom 3:2 (25:23, 20:25, 25:17, 23:25, 15:8). Susret je bio pun rezultatskih preokreta i trajao je više od dva sata.

Tuzlanke su u prvom setu povele 15:7, gošće su uspjele izjednačiti na 22:22, ali nisu stigle do pobjede. No, jesu u drugom setu u kojem su domaće vodile 18:15, no serija pogrešaka dovela je do izjednačenja u setovima .

Treći su ponovo lako dobile igračice trenera Nihada Zahirovića i kada se očekivalo da će poentirati za tri boda, gošće su uzvratile sa 23:25 i ušlo se u neizvjesnost petog seta.

Za razliku od susreta sa Radnikom Banja Luka Volejom, kojie su izgubile u petom setu, ovoga puta igračice Slobode sačuvale su snagu i koncentraciju za pobjedu od 3:2.

Zanimljivo je da je ovo prva domaća pobjeda Tuzlanki, a ukupno peta u dosadašnjem toku prvenstva. (tl, Foto: Miro Petrovic)