Drama u Srebreniku: Odbojkaši Slobode propustili priliku da sruše Gradinu Herceg

Prava drama odvijala se večeras na parketu Sportske dvorane u Srebreniku, gdje su se u posljednjem, 10. kolu ligaškog dijela prvenstva Superlige Federacije – grupa Sjever, sastali neporažena Gradina Herceg i tuzlanska Sloboda.

Do ove utakmice Srebreničani su slavili u svih devet mečeva, izgubivši svega četiri seta.

Iako su nastupili bez Edina Sakića, puleni trenera Nihada Zahirovića odigrali su odlično i poveli su s 0:2 u setovima, dobivši oba seta s 21:25.

Gradina se vratila u trećem, dobivši ga poslije velike borbe sa 25:20. U trećem se vodio pravi “rat”, a Tuzlaci su bili na korak do velikog trijumfa.

Na semaforu je stajalo 23:24 i Tuzlaci su imali kontru, ali je, nažalost, nisu iskoristili i domaći sastav je preokrenuo rezultat i dobio set sa 26:24, izjednačivši rezultat na 2:2.

Nakon što su se vratili iz “mrtvih”, igrači Gradine Herceg su bili vrlo motivirani i peti set su riješili u svoju korst 15:7, a time i meč sa 3:2. No, gledaoci su pozdravili oba suparnika, jer su im priuštili odličnu odbojku.

– Iako oslabljeni, momci su odlično odigrali utakmicu. Jedina smo ekipa koja je Gradini Herceg uzela bod. Mislim da je ovo odlična najava za play-off i naš meč sa sarajevskom Bosnom – izjavio je za Tuzla LIVE trener Slobode, Nihad Zahirović.

Ligaški dio prvenstva Gradina Herceg je završila na prvom mjestu sa 29 bodova, Sloboda je druga sa 23, a 7 Lukavac treći sa 18 bodova.