Hajrudin Vejzović i Omar Džanić pobjednici

Na “6 Međunarodnom atletskom mitingu – Novi Grad 2021” koji je održani jučer u Sarajevu atletičari AK “Sloboda-Tehnograd” osvojili su 4 medalje.

Hajrudin Vejzović je pobijedio u trci na 100 m sa rezultatom 10:72 s, dok je Omar Džanić osvojio 1 mjesto i zlatnu medalju u skoku u dalj preskočivši daljinu od 6,28 m. Drugu svoju medalju na ovom Mitingu Omar Džanić je osvojio u trci na 100 m osvojivši treće mjesto.

Adi Nurkanović je u trci na 3000 m zauzeo je drugo mjesto sa rezultatom 9: 23,25.

Na Mitingu su nastupili još Bakir Musić koji je istrčao lični rekord u trci na 400 m u vremenu od 54:39 s, Ema Mešković koja je nastupala u trci na 400 m i skoku u dalj, i Elma Hasanbašić koja je istrčala lični rekord u trci na 1500 m sa rezultatom 5:30.00, te Benjamim Mijatović koji je trčao finale na 100 m.

Već, u srijedu na Timsko prvenstvo Evrope na Cipar putuje atletska reprezentacija BiH u čijem sastavu su naši članovi Rusmir Malkočevič, Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo i trener Dževad Malkić.