Liga rukometaša: Konjuh u kantonalnom derbiju nadigrao Slobodu

Kantonalni derbi rukometaša, odigran večeras u Živinicama u sklopu 7. kola Premijer lige BiH, pripao je ekipi Konjuha koja je slavila protiv tuzlanske Slobode rezultatom 37:32 (18:15).

Živiničani su odigrali vrlo motivirano i zasluženo su pobijedili “solare” kojima je ovo četvrti poraz u sedam odigranih utakmica.

Gosti su vodili do 14. minute (6:7), nakon čega domaći rade seriju 5-1,  odlaze na 11:8 i više nisu ispuštali prednost.

U 40. minuti Konjuh je poveo 25:20 i već tada se nazirala pobjeda domaćina koje je predvodio sjajni Nermin Smajić, prvi strijelac utakmice sa 13 golova.

Domaća ekipa je u posljednjih osam minuta ušla s prednošću 32:28, a nakon nekoliko uzastopnih pogrešaka gostiju i sugurne realizacije Grujića i ostalih iz ekipe trenera Davora Kadića, povećali su na 37:30.

Konjuh je ostvario treću pobjedu, te s jednim remijem, sada ima 7 bodova, jedan više od Slobode.

Osim Smajića, najviše golova za domaći sastav postigli su Grujić 9, Ristović 5, te Modrić 4 gola.

Suhonjić 7, a Ovčina, Jusić i Pirić po 3 gola.

U narednom kolu Sloboda igra u Zavidovićima protiv Krivaje, a Konjuh u Gradačcu.