MZT porazio Slobodu u Tuzli

Sloboda je u 12. kolu ABA 2 lige dočekala drugoplasirani tim prvenstva ekipu MZT-a iz Skoplja. Pobjeda je pripala gostima rezultatom 82:69.

Domaći tim poveo je na početku 6:5, nakon čega incijativu preuzima MZT predvođen Harrisom koji je u prvoj dionici postigao 14 poena, nakon prvih 10 minuta gosti su vodili 21:14. U drugom periodu MZT povećava prednost, Sloboda nema adekvatnog odgovora na igru gostiju koji na odmor odlaze vodstvom 49:28.

MZT u narednih 10 minuta održava dvocifrenu prednost, u posljednji period ulazi vodstvom 69:47. Sloboda u nastavku je smanjila prednost gostiju, ali nije uspijela ugroziti vodstvo tima iz Skoplja koji dolazi do pobjede u Tuzli.

Kod MZT-a najefikasniji bili su Milošević 19, Harris 18, Hinds i Krstevski po 13 poena . Kod Slobode Gregg 15, Janjić 11 i Jakupović i Rikić po 10 poena.