Na Tušnju poražen Olimpik: Crveno – crni nastavili seriju pobjeda

Tri pobjede u tri zadnja premijerligaška kola rezultat je Crveno – crnih za spokoj na prvenstvenoj tabeli. Danas je naš tim na osunčanom Gradskom stadionu Tušanj u 29. kolu dočekao ekipu Olimpika i ostvario novu pobjedu. Gosti iz Sarajeva poraženi su rezultatom 2:0 (1:0).

Sve je besprijekorno štimalo u ekipi Mladena Žižovića, a prvu priliku bilježimo već u 6. minuti. Abid Mujagić šutirao je iskosa sa desne strane, ali pored gola gostiju. Olimpik je vrlo brzo uzvratio prilikom, no Adnan Golubović je bez problema zaustavio udarac jednog od igrača gostiju.

Najljepši trenutak meča vidjeli smo u 11. minuti. Korner sa desne strane izvodi Fedor Predragović, loptu prihvata Dženis Beganović i sjajnim udarcem makazicama pokušava matirati golmana gostiju. Adnan Hadžić je ipak nekako uspio ukrotiti ovaj udarac našeg napadača.

Samo dvije minute kasnije odbrana Olimpika je kapitulirala. Predragović iz kornera dodaje loptu Alenu Kurtaliću koji mu je vraća, a veznjak centrira lijevom nogom tačno na glavu usamljenog Emira Jusića. Našem stoperu nije bilo teško da zatrese mrežu Olimpika za veliko slavlje Crveno – crnih i mnogobrojnih navijača koji su sa obližnjeg brda bodrili svoje ljubimce.

U nekoliko navrata i gosti su kreirali dobre akcije pred našim golom, no odbrana Crveno – crnih bez problema je rješavala te probleme. S druge strane, naš tim je u par navrata mogao i do drugog gola. Prvo je Amar Beganović odlično centrirao sa desne strane, a na njegovu loptu kasne naši ofanzivci. U 34. minuti smo kreirali dobru kontru, ali je Mujagić slabo primio loptu i usporio napad Crveno – crnih.

Nakon predaha naš tim je kontrolisao utakmicu čuvajući vodstvo 1:0. Olimpik je u pojedinim trenucima imao terensku inicijativu, ali su bezidejno pokušavali doći do naše mreže. Crveno – crni su igrali na brze kontranapade. U posljednjih desetak minuta vidjeli smo velika uzbuđenja pred oba gola. U 80. minuti Mujagić i Robert Mišković odigrali su sjajan dupli pas, no Mujagić slabo šutira iskosa sa desne strane. Samo dvije minute kasnije gosti su mogli doći do poravnanja. Mahir Karić se našao u dobroj prilici, ali njegov udarac su izblokirali Jusić i A. Beganović.

Olimpik je u tim trenucima krenuo na sve ili ništa, a takva rizična igra im je na kraju donijela drugi gol u mreži. Igrala se četvrta minuta sudijske nadoknade kada su Crveno – crni osvojili jednu loptu i iz brze kontre završili pitanje pobjednika. Bojan Đorđić je odlično povukao loptu po desnoj strani i uposlio Miškovića u sredini. Našem mladom napadaču nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu Olimpika. Dok su Crveno – crni slavili drugi gol, sudija Antoni Bandić odsvirao je kraj utakmice.

Naš tim je ušao u sjajnu seriju od tri uzastopne pobjede. Crveno – crni sada na kontu imaju 34 boda. U narednom 30. kolu M-Tel Premijer lige BiH, nastavak uspješne serije naš tim će tražiti 12. maja na Koševu gdje su gosti ekipi Sarajeva.

FK SLOBODA – FK OLIMPIK 2:0 (1:0)

Gradski stadion Tušanj. Sudija: Antoni Bandić (Grude). Pomoćnici: Jure Musa (Čitluk) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać). Žuti kartoni: Balić, Kurtalić (Sloboda), Osmanović, Hadžanović (Olimpik). Strijelci: 1:0 – Jusić (13’), 2:0 – Mišković (90'+4’).

FK SLOBODA: Golubović, Jusić, Ilić, A.Beganović, Osmić, Balić, Kurtalić (od 75. Leko), Predragović, Husejinović (od 75. Mišković), Mujagić (od 83. Đorđić), Dž.Beganović (od 87. Devedžić). Šef stručnog štaba: Mladen Žižović.

FK OLIMPIK: Hadžić, Milović, Horić, Hasanović (od 62. Karić), Osmanović, Čurjurić, Perišić, Hadžanović, Dujmović (od 82. Mahmutović), Handžić (od 46. Crepaidi), Šišić (od 72. Lekanić). Šef stručnog štaba: Slavko Petrović.