Nevjerovatni golovi obilježili tuzlanski derbi: FK Tuzla City – FK Sloboda 1:1

Tuzla City i Sloboda podijelili su bodove (1:1) u gradskom derbiju odigranom u 24. kolu Premijer lige na Tušnju. Većim dijelom prvog poluvremena igralo se dosta tvrdo. Velikih šansi nije bilo, ali je zato gotovo sve što je pokušano završilo u mreži.

Tuzla City je u 18. minuti poveo. Spektakularan gol škaricama postigao je Nermin Crnkić za vodstvo od 1:0.

Nakon vodstva Tuzle igra se umirila, ali u 36. minuti Sloboda uspijeva doći do izjednačenja. Za 1:1 pogodio je Said Husejinović nakon velike greške odbrane Tuzle. Prethodno je Ćivić uzdrmao prečku, a defanzivci “domaće” ekipe su nemoćno gledali Husejinovića kako postiže gol.

Mogao je Husejinović u finišu prvog poluvremena da dovede Slobodu u vodstvo. Našao se u dobroj poziciji, ali je šutirao pored gola i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom (1:1).

Nastavak meča nije ponudio previše sa obje strane. Bilo je određenih šansi, ali onih istinskih prilika za postizanje gola nije.

Ostalo je do kraja 1:1 i ovo je vjerovatno najerealniji ishod meča odigranog danas na Tušnju.