Odbojka: Pobjeda Lukavčana u Mejdanu nakon dva sata borbe

Skoro dva puna sata trajala je borba za svaki poen u derbiju 5. kola Superlige odbojkaša FBiH, između do sada neporaženih ekipa Slobode iz Tuzle i 7 Lukavca. Na kraju, pobjeda gostiju rezultatom 2:3 (25:21, 26:28, 20:25, 25:20, 6:15), koji sada vode na tabeli bez poraza, sa 14 bodova, dok su Tuzlaci na drugom mjestu sa bodom manje.

U svakom setu vladala je velika neizvjesnost, što je blizu 300 gledatelja pratilo uz veliku podršku domaćim igračima.

Nakon prvog seta (25:21), činilo se da će Sloboda nastaviti seriju pobjeda, ali su se gosti vratili u drugom. Stalno su vodili, pred kraj 21:24, no ekipa kapitena Armina Derviševića uspjela je preokrenuti na 26:25. Na klupi gostiju nervoza i prigovori sudijama, zbog čega je trene Džambić dobio crveni karton.

Umjesto da iskoriste psiholšku prednost, domaći su napravili tri pogreške i set je pripao Lukavčanima 26:28, nakon 28 minuta igre.

U trećem su gosti ponovo bili bolji, da bi u četvrtom Sloboda zaigrala najbolje u ovom meču. Poveli su 17:5, a iako su igrači trenera Alena Džambića smanjili na 22:19, nisu spriječili domaće da izjednače na 2:2.

Izgleda da je trema učinila svoje, jer su u petom setu, za razliku od Lukavčana, Tuzlaci dosta griješili u svim elementima, pa je nakon 12 minuta ovaj set pripao ekipi 7 Lukavac a time i ukupna pobjeda.

Publika je u svakom slučaju uživala u atraktivnim potezima igrača obje ekipe, a obzirom da do kraja prvenstva ima još dosta da se igra, ništa još nije odlučeno. Mada je ekipa 7 Lukavca napravila veliki korak ka naslovu prvaka polusezone, a možda i konačnog naslova prvaka Superlige. (tl)