Odbojka: Prva pobjeda Slobode, Bišćanke uzele samo set

Odbojkašice Slobode ostvarile su prvu pobjedu u Premijer ligi BiH. Večeras su u Mejdanu pred oko 150 gledatelja, u okviru 4. kola prvenstva BiH, pobijedile ekipu Bihać Premingera rezultatom 3:1 (25:16, 13:25, 25:16, 25:19).

Prvi set Tuzlanke su dobile  sigurno, uz samo jedno izjednačenje rezultata (7:7), podsjetivši na igru iz prošle sezone.

Drugi je, međutim, bio živa katastrofa. Ne pamti se kada su igračice Slobode lošije odigrale set. Slabo su servirale, prijem lopte bio je užasan, sudarale su se u polju ili na mreži, lopte su im prolazile “kroz prste”. Gošće, koje su predvodile Amra Pečenković, Alma Alibegović, Meliha Džafić i druge, su ih prosto pomele i posjetitelji su pomislili da će se ponoviti scenario iz susreta sa Modričom, kada su Tuzlanke sigurno dobile dva seta, a zatim izgubile tri.

Međutim, nije se dogodilo ono najgore. Mnogo je značio povratak u ekipu Dajane Kešine i Amele Hadžić, Nedima Kamberović je potvrdila zbog čega je nada bh odbojke, jednakokao i Berina Kantić. Sigurno je konce igre svoje ekipe držala kapitenica Lejla Softić.

Poslije vodstva 4:1 u trećem setu uslijedio je period izjenačene igre, poen za poen, a onda su igračice Almira Žilića počele stvarati prednost: 11:8, zatim 20:12 i konačno 25:16.

Četvrti set je možda bio i najljepši, uz rezultatske preokrete do 13:13. Nakon toga nekoliko dobrih servisa Lejle Softić, ponetiranje na mreži Kamberović, Kantić i Omerović, ali ipak neizvjesnost do 19:18.

Onda Kešina uzima servis i ostaje na njemu do kraja – serija od 6:1 u poenima, za 25:19 i pobjedu kojoj su se veoma radovale. Svaka čast i Bišćankama, bile su dobar rival, ali Tuzlanke su pokazale uspon forme i slavile su potpuno zasluženo.

Nakon plasmana u finale Kupa BiH minule srijede, sada i pobjeda u prvenstvu kojom je bodovni saldo otišao na 4 boda. (tl)