Odbojkašice Slobode poražene od Radnika nakon vodstva od 2:0

U okviru 7. kola Premijer lige BiH za odbojkašice, večeras je u Bijeljini domaći Radnik pobijedio tuzlansku Slobodu rezultatom 3:2 (14:25, 16:25, 25:17, 25:16, 15:6).

Tuzlanke su izgubile gotovo dobijenu utakmicu, jer su prva dva seta dosta lako riješile u svoju korist, prepustivši domaćim igračicama ukupno 30 poena.

I kada se očekivalo da će slaviti glatku pobjedu, došlo je do preokreta. Bijeljinke su se razigrale, a igračice Slobode potpuno su izgubile koncentraciju dok se organizacija igre potpuno raspala. Tri naredna seta izgubile su vrlo ubjedljivo čime su propustile priliku za iskorak prema gornjem dijelu tabele.

Sloboda je u ovom meču osvojila jedan bod i nalazi se na 7. mjestu sa 7 bodova, dok je Radnik i dalje na 9. mjestu sa 4 boda.

U narednom, 8. kolu Sloboda dočekuje ekipu Banja Luka Voley, a utakmica se igra u petak od 20 sati.

(f, tl, foto: Miro Petrović)