Pobjeda FK Slobode u Vitezu

Fudbaleri Slobode osvojili su nove bodove u borbi za titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Tuzlaci su u gostima savladali ekipu Viteza s 3:1, iako je domaći tim vodio dobrim dijelom utakmice.
Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je veliki broj prilika za oba tima, a Sloboda je preko Ordagića imala najveću priliku u tom dijelu meča, međutim, golman Viteza je bio na visini zadatka.

Vitez dolazi do vodstva u 25. minutu nakon što je nogometaš Slobode Kostić postigao autogol. Rezultatom 1:0 u korist domaćina okončano je prvo poluvrijeme.

U drugih 45. minuta utakmice izabranici Husrefa Musemića odličnom igrom i borbenošću dolaze do preokreta. Tuzlaci su do prvog gola došli u 56. minutu autogolom Novaka, a drugi gol postigao je Ordagić u 82. minutu.

Pobjedu aktuelnog lidera na ligaškoj tabeli ovjerio je Zeba u 90. minutu.