Prijateljska utakmica: Sloboda bolja od Lokomotive

FK “Sloboda” i FK “Lokomotiva” iz Miričine danas su na pomoćnom terenu stadiona Tušanj odigrali prijateljsku utakmicu koja je završena uvjerljivom pobjedom domaćih rezultatom 6:0 (2:0).

Sloboda je utakmicu započela u sastavu: Muminović, Lazevski, Škahić, Salihović, Beganović, Todorović, Grahovac, Osmanagić, Husić, Smajić, Maksimović, a već u 6. minuti dolaze do vodstva od 1:0 golom Edisa Smajića.

Domaći su furiozno otvorili utakmicu i konstantno prijetili golu gostujuće ekipe, a potvrda dobre igre stigla je u 35. minuti kada Maksimović postiže odličan gol za vodstvo Slobode rezultatom 2:0 kojim je završeno prvo poluvrijeme.

Očekivano, u drugom poluvremenu, šef stručnog štaba FK “Sloboda” Tuzla, Slavko Petrović u potpunosti je promijenio sastav te su priliku dobili Marković, Hadžić, Hodžić, Ignjatović, Ćulum, Kolaković, Kurtalić, Hrvanović.

Dobra igra Slobode nastavila se u drugom poluvremenu u kojem su postigli četiri gola. Igrao se 50. minut kada Kolaković postiže gol za vodstvo Slobode rezultatom 3:0, a deset minuta kasnije, Hrvanović postiže četvrti gol za crveno-crne. Sloboda se nije zaustavila nakon četiri gola, te u 75. minuti Ignjatović postiže peti gol. U finišu utakmice, tačnije u 88. minuti, Hrvanović postiže gol za konačnih FK “Sloboda” Tuzla 6 FK “Lokomotiva” Miričina 0.