Remizirali Sloboda i Tuzla City

U okviru 15. kola BHT Premijer lige BiH koja se odigrala u subotu na stadionu Tušanj naš klub je dočekao ekipu Tuzla Cityja, a nakon devedeset minute igre nije bilo pobjednika.

Od samog početka utakmice, igrači našeg tima napadali su gol protivnika, a prvi je na gol gostiju šutirao Beganović, međutim lopta odlazi pored gola. Desetak minuta poslije najbolju priliku je imao Husejinović koji sa desetak metara iz čiste situacije šutirao pored gola. U 21. minuti utakmice, Crveno-crni dolaze do vodstva, a nakon lijepe akcije Vidović pogađa mrežu Fejzić. U nastavku prvog poluvremena nije bilo mnogo prilika, igralo se na srediti terena bez opasnosti po golmane, tako da se na pauzu otišlo sa rezulataom 1:0.

U drugom poluvremenu, nakon solo prodora prijeti Husejinović, ali golman gostiju brani. Igrao se  62. minut, kada formalni gosti dolaze do izjednačenja, a strijelac je Ubiparip.

U nastaku utakmice, domaći su pokšali vratiti prednosti, a zaprijetili su preko Adžema. Nakon slobodnog udarca kojeg izvodi Alispahić, Adžem šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja utakmice još dva puta su prijetili gosti. Oba puta je to uradio Stojčev. Drugi put iz slobodnog udarca, ali odličnu intervenciju upisao je  Vukliš koji je spasio gol Slobode.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika te je utakmica okončana rezultatom 1:1. Sloboda naredno, 16. kolo ide u Krupu na Vrbas gdje će igrati protiv FK Krupa.

FK Sloboda Tuzla: Vukliš, Beganović, Adžem, Ignjatović, Ivetić, Hadžanović, Alispahić, Husejinović, Vidović, Smajić i Baraban. Trener: Zlatan Nalić.

FK Tuzla City: Fejzić, Efendić, Kostić, Mitrović, Šarčević, Kojić, Širanović, Čomor, Murga, Hasanović, Ubiparip. Trener: Slobodan Starčević.