RK Konjuh u uzbudljivoj završnici bolji od RK Sloboda-Solana

Rukometaši Konjuha iz Živinica ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH. Večeras su u tuzlanskom Mejdanu savladali Sloboda Solanu rezultatom 30:29 (13:14).

Susret je obilovao uzbuđenjima. Domaći sastav imao je u 51. minuti tri gola prednosti, ali su dopustili gostima najprije da u 54. minuti izjednače (26:26), a onda u finišu susreta da postignu dva gola i to s dva igrača manje.

Deset sekundi prije kraja susreta Sloboda Solana je imala napad za izjednačenje, ali je Harun Đulić, također u trenucima kada su Solari imali dva igrača više, nesmotreno loptu “poklonio” gostima.

U redovima Solara istakao se vratar Danijel Sabljić. Nedim Čamdžić je postigao 7 golova, a Harun Hamzabegović 5.

U ekipi Konjuha najviše golova postigli su Mihret Husić 8, Elvis Brkić 6, te Nermin Smajić 5 golova.