Rukomet: Sloboda “demolirala” aktuelnog prvaka BiH

Aktuelni osvajač Kupa BiH, ekipa Slobode, u 18. kolu rkometnog prvenstva BiH, potpuno je “demolirala” sastav aktuelnog prvaka države, Izviđača CO iz Ljubuškog, rezultatom 30:21 (12:11).

Sjajnu partiju pružio je Mario Pavlak koji je postigao 9 golova i uz golmana Miloša Mojsilova (15 odbrana) bio je najsjajnija zvijezda među zvijezdama tima Siniše Markote.

U prvom poluvremenu se gotovo cijelo vrijeme igralo gol za gol, s tim što su Tuzlaci dva puta imali +2 gola, unatoč tome što su “zapucali” dva “sedmerca”. Imali su i dosta tehničkih pogrešaka.

U nastavku je “laka konjica” pokazala kako izgleda “galop”, za sedam minuta napravili su seriju 6-1 i otišli na velikih 18:12, uz izvrsnu odbranu do kraja utakmice.

Izvidjač je za 16 minuta postigao samo dva gola, a tada je već bilo 22:13 (gol Ovčine u 46. minuti).

Mojsilov je doslovce zaključao svoja vrata, Pavlak je sa 7 metara i iz igre rešetao golmane Ljubušaka, pratili su ga Bečić, Ovčina, Suhonjić i ostali, te je na kraju pogotkom Đurovića na prazan gol postignut konačni rezultat od 30:21!

To je najveći poraz Izviđača CO u prvenstvu, ujedno uspješan revanš Tuzlaka za poraz u Ljubuškom (30:25), u prvom dijelu šampionata.

“Ljubičasti” sada na drugoj poziciji imaju 24 boda (5 manje od vodećeg Borca, koji je u ovom kolu slobodan), dok Izviđač CO ostaje na 19 bodova i imat će muke da se plasira među ekipe koje će igrati u Evropi.

Strijelci za Slobodu: Pavlak 9 (6), Bečić 6, Suhonjić 5, Ovčina 3, Đurović i Bajraktarović po 2, te po jedan gol Bubić, Karahodžić i Jusić.

U ekipi Izviđača CO po 5 golova postigli su Bošković (3), Češko i Pavlović.

Dodajmo još jednu zanimljivost: trener Slobode Siniša Markota, koji je prvi put Slobodu vodio protiv Krivaje (31:31 – 30. oktobar 2021.) još nije poražen u prvenstvu BiH. Pod njegovim vodstvom Sloboda je odigrala 10 utakmica, a zabilježila osam pobjeda i dva remija.