Rukometaši Slobode “protutnjali” Visokim i zabilježili treću gostujuću pobjedu

U okviru 17. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Visokom domaća Bosna Ekoenergija poražena u susretu s tuzlanskom Slobodom rezultatom 21:28 (10:15).

Ovo je druga pobjeda nekadašnjih “solara” u drugom dijelu prvenstva, treća u gostima, a četvrta uzastopna u prvenstvu.

Ekipa Pere Miloševića od početka je vodila. Nakon četiri poravanja rezultata, Tuzlaci su se u 15. minuti “odlijepili” na 4:7. U 21. minuti su, na krilima odbrnana Berzada Demirovića (ukupno 19 odbrana, Filip Borozan 3),  prednost povećali na četiri gola (6:10), a golom Čičkušića u 30. minuti okonačali su poluvrijeme s osjetnom prednošću – 10:15.

Nastavak je donio još sigurniju igru u odbrani Sloode, ali i efikasniju, pa su serijom 1:7 u 43. minuti (Suhonjić) povećali prednost na 11:22.

Sve je dakle bilo riješeno, domaći su morali priznati poraz od mnogo bolje i uigranije ekipe. Unatoč činjenici da su domaći na klupi za kažnjene proveli samo 6, a gostičak 18 minuta i da im nije dosuđen nijedan “sedmerac” (domaći su šutirali 4-1).

U domaćoj ekipi Faruk Halilbegović je bio najefikasniji sa 5 golova.

Za Slobodu su pogađali: Anes Bečić 6, Darko Georgijevski 4, Emir Suhonjić, Mirko Mišetić, Njegoš Đukić i Haris Buljina po 3 gola. Mario Palvak i Benjamin Čičkušić su zabili po 2, a Reno čajić i Luka Barjaktarović po 1 gol.

Sloboda je bodovni kontro povećala na 21. bod, dok Bosna Ekoenergija ostaje na 9 bodova.

U 18. kolu Sloboda u mejdanu očekuje drugoplasiranog Leotara iz Trebinja.