Sigurna pobjeda Slobode protiv Maglaja

U susretu 20. kola Premijer lige za rukometaše, danas je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa Slobode pobijedila Maglaj rezultatom 31:25 (14:12).

Prvo poluvrijeme bilo je rezultatski dosta izjednačeno, s tim što su Tuzlaci u 29. minuti stekli nešto veću prednost (14:11), ali se na odmor otišlo rezultatom 14:12.

U nastavku je slika bila drukčija. Domaći su tempom lomili protivnika. Golom Ovčine sa 7 metara u 38. minuti otišli su na + 4 (18:14), ali su gosti zahvaljujući nezadrživom Čičkušiću držali priključak izjednačivši na 19:19  u 42. minuti.

Susret je prelomljen u posljednjih desetak minuta. Serijom 4:0 ekipa Siniše Markote je otišla na  26:20 i tu je bio kraj nade za Maglajlije da će se iz Mejdana vratiti neporaženi.

Do kraja se uglavnom igralo gol za gol, a na kraju je susret okončan najvećom razlikom 31:25.

Ovom pobjedom Tuzlaci su učvrstili poziciju na drugom mjestu sa 27 bodova, dok je Maglaj na 11. ostao na 15.

Siniša Markota je i dalje nedodirljiv u prvenstvu, jer od dolaska na kormilo Slobode nije osjetio poraz – 11 utakmica, 8 pobjeda, 3 remija. Uz to, Sloboda se plasirala na završnicu Kupa BiH!

Strijelci za Slobodu: Bečić 9, Suhonjić 7, Ovčina, Barjaktarović i Pavlak po 3, Đorđević, Bubić i Jusić po 2 gola.