Sloboda poražena u derbi utakmici protiv Sarajeva (foto)

Fudbaleri Slobode poraženi su od FK Sarajevo na Stadionu Tušanj u okviru utakmice XI kola BHT Premijer lige BiH.  Početak utakmice obilježilo je isključenje fudbalera Slobode, Harisa Mehmedagića, kojem je glavni sudija utakmice, Vladimir Bjelica, pokazao direktan crveni karton u 8. minuti utakmice.
Gosti iz Sarajeva došli su do vodstva u 19. minuti kada Ahmetović spušta loptu za Velkoskog koji pogađa mrežu Muminovića odličnim udarcem i dovodi bordo tim u vodstvo.

Do kraja prvog dijela utakmice, Sarajevo je nastavilo sa napadima prema golu Muminovića, a odlično priliku propustio je Velkoski koji u 30. minuti, sa peterca šutira preko gola. Sloboda je igru prvom dijelu utakmice gradila preko kontra napada, ali odbrana gostujuće ekipe nije pravila propuste te se na pauzu otišlo sa rezultatom 0:1.

U nastavku utakmice gledaoci na Stadionu Tušanj vidjeli još tri gola, a najprije je pogodio Ahmetović u 61. minuti za 0:2. Isti igrač postigao je treći gol za FK Sarajevo u 68. minuti, nakon odlične asistencije Sarića.

Sloboda je u 74. minuti smanjila prednost gostujuće ekipe, a strijelac je bio Aleksandar Ignjatović koji se najbolje snašao nakon ubacivanja iz ugla i postavio konačan rezultat utakmice FK Sloboda 1 FK Sarajevo 3

Ovo je za Slobodu bio četvrti poraz na domaćem terenu u sezoni 2017./2108., a već u narednom XII kolu BHT Premijer lige BiH, izabranike Slavke Petovića na Stadionu Tušanj čeka utakmica protiv NK Široki Brijeg.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Salihović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Jahić, Smajić, Hairilahović, Ignjatović

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Stanojević, Novaković, Sarić, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Radovac, Bekić, Adukor