Sloboda poražena u drugoj pripremnoj utakmici

Fudbaleri Slobode poraženi su jučer od FC Tom Tosk u okviru druge pripremne utakmice rezultatom 2:1 (0:0). Prvi dio utakmice ponudio je dinamičnu igru u kojoj je Sloboda imala nekoliko prilika za gol, a najprije preko Osmanagića čiji udarac je odbranio Melihov. U nastavku je pokušao Mijić iz Slobodnog udarca, ali lopta je pogodila okvir gola. Do kraja prvog dijela utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika te se na odmor otišlo bez golova.

Početak drugog poluvremena pripao je Slobodi čiji fudbaleri su preuzeli inicijativu, a dobra igra se isplatila već u 65. minuti kada Grahovac dovodi crveno-crne u vodstvo. Husić je prizemno centrirao, a rezervista Grahovac pogodio za vodstvo Tuzlaka od 1:0.

Vodstvo Slobode trajalo je samo sedam minuta, nakon čega FC Tom Tomsk dolazi do poravnanja nakon dosuđenog penala. Siguran izvođač penala bio je Kuzmichev. U nastavku je uslijedila bolja igra Tomska koji do kraja utakmice dolazi do potpunog preokreta. Igrao se 82 minuti kada nakon loše reakcije u odbrani Slobode, sudija dosuđuje još jedan penal, a Kuzmichev je ponovo pogodio mrežu Slobode.

Nakon remija sa bugarskim niželigašem Arda Kardzhalijem (0:0), Tuzlaci su ovoga puta upisali poraz rezultatom 2:1. Do kraja priprema u Antaliji, Slobodu čeka još jedna priprema utakmica protiv FK Aktobe. Utakmice je na programu 4. feburara sa početkom u 15 sati.

FK Sloboda Tuzla: Muminović, Terzić, Salihović, Ignjatović, Ivetić, Rustemović, Husić, Hrvanović, Osmanagić, Mijić, Smajić