Sloboda se plasirala u polufinale Kupa BiH

Fudbaleri Slobode danas su na stadionu Tušanj rezultatom 2:0 (0:0) pobijedili FK Sloga Simin Han u uzvratnoj utakmici četvrfinala Kupa BiH, golovima Krpića u 71. minuti i Grahovca u 84. minuti i time se plasirali u polufinale Kupa BiH.

Tuzlarije
Prvo poluvrijeme utakmice nije ponudilo uzbudljivu fudbalsku predstavu, a prvu ozbiljniju priliku za gol domaći su stvorili u 10. minuti kada je Todorović ubacio lopttu za Krpića koji glavom šutira pored gola Sloge. Igrao se 27. minut kada se mladi Smajić našao u dobroj prilici za gol, ali 18-godišnji napadač Slobode nije iskoristio dodavanje Krpića. U 39. minuti utakmice veliku priliku za vodstvo Slobode propustio je Krpić koji sa peterca šalje loptu preko gola Hamzabegovića.

Imali su i gosti iz Simin Hana svojih prilika, a vrijedi istaći pokušaj Moranjkića koji u 44. minuti udarcem glavom šalje loptu pored gola Hadžića.

Drugo poluvrijeme utakmice na Tušnju mnogo bolje su otvorili fudbaleri Slobode koji su furiozno krenuli prema protivničkom, a već u 56. minuti utakmice, mladi Todorović gađa okvir gola Sloge. Nakon gužve ispred gola Hamzabegovića, lopta dolazi do Todorovića koji udarcem sa 11 metara pogađa prečku.

Sloboda je nastavila nizati napade, a miljenik tuzlanske publike, Sulejman Krpić obradovao je navijače Slobode golom u 71. minuti. Napad je započeo Grahovac koji loptu šalje do Todorovića, a ovaj odlično pronalazi Krpića koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu Sloge za vodstvo Slobode.

Nakon primljenog gola, fudbaleri Sloge su krenuli ofanzivije prema golu Hadžića, ali crveno-crno su sa lakoćom zaustavljali nalete gostujućih fudbalera. Pitanje pobjednika i polufinaliste Kupa BiH riješeno je u 84. minuti utakmice, kada Sloboda utvrđuje vodstvo na Tušnju golom Grahovca koji je postavio konačan rezulat utakmice četvrfinala Kupa BiH, FK Sloboda Tuzla 2 FK Sloga Simin Han 0.

Fudbaleri Sloge utakmicu su završili sa osam igrača jer je glavni sudija susreta Haris Kaljanac pokazao tri crvena kartona, tako da su Efendić, Stjepanović i Kostić utakmicu napustili ranije.

Pored Slobode, u polufinale Kupa BiH plasirali su se fudbaleri Krupe, i Zvijezde 09, a posljednji polufinalista će biti poznat nako dvomeča NK Široki Brijeg i FK Željezničar.

Sloboda narednu utakmicu igra u ponedjeljak (4. decembra 2017. god) na stadionu Tušanj sa početkom u 13 sati protiv NK Čelik u okviru 17. kola BHT Premijer lige BiH.

FK Sloboda: Hadžić, Salihović/Beganović, Todorović, Krpić, Ordagić/Ćulum, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Osmanagić, Smajić, Ignjatović.

FK Sloga Simin Han: Hamzabegović, Efendić, Kostić, Moranjkić, Pirić, Musić, Stjepanović, Širanović, Kojić, Stokić, Vukmirović.