Sloboda u Gabeli dva puta stizala rezultat, ali je na kraju ipak poražena

Ekipa GOŠK-a je na svom terenu stadiona Perica Pero Pavlović ugostila Slobodu u utakmici 26. kola Premijer lige, te u sjajnoj utakmici slavila sa 3:2. Heroj domaćih je bio Veldin Kulović, koji je u finišu donio pobjedu GOŠK-u.

GOŠK je dosta bolje otvorio ovu utakmicu, iako je Sloboda imala posjed lopte u prvih nekoliko minuta.

Brzo su uslijedila dva vezana kornera domaćih, a nakon jednog je morao reagovati i golman Slobode Azir Muminović.

Bilo je to u 7. minuti, a sedam minuta poslije GOŠK je stigao do vodstva.

Nakon ubačaja s desne strane, šutirao je Mirsad Ramić, njegov udarac je zaustavljen, ali iz drugog pokušaja je glavom pospremio loptu u mrežu.

Nastavio je GOŠK i nakon pogotka dobro igrati, držati loptu u svojim nogama, ali se oporavljala i Sloboda.

Veliku priliku je u 37. minuti imao Antonio Vidović, ali sa 6-7 metara je zapucao loptu preko gola.

Drugi dio je započeo na nevjerovatan način. Sloboda je u 54. minuti došla do poravnanja. Husejinović je asistirao za Barabana koji pogađa za 1:1, ali nije dugo trajala radost gostiju.

Samo minut poslije je vodstvo Gabeljanima vratio Mirsad Ramić, svojim drugim današnjim pogotkom.

Mogao je Ramić trečim golom u 65. minuti riješiti pitanje pobjednika, ali je promašio veliku priliku, što je Sloboda znala kazniti.

Novo poravnanje je Tuzlacima donio Antonio Vidović u 74. minuti i to fenomenalnim golom za TV špice.

GOŠK na kraju ipak dolazi do trijumfa, a heroj Gabeljana je Veldin Kulović, koji je u 81. minuti pogodio za 3:2 nakon sjajne akcije svoje ekipe. Na samom kraju je Šime Gržan zaradio crveni karton, te su domaći utakmicu završili s igračem manje.

Gabeljani su sada na 23 boda, četiri manje od Zvijezde koja je u sigurnoj zoni, te se sada GOŠK može nadati opstanku, a Sloboda je propustila priliku da trijumfom dođe do četvrte pozicije koja vodi u Evropu.