Spektakularan meč: Sloboda nadigrala Slogu uz tri asistencije Delića i dva gola Komazeca

Sloboda i Sloga su danas u Banovićima vjerovatno odigrale i utakmicu sezone, a na kraju je pobjedu u ovom meču 9. kola Premijer lige BiH odnio tuzlanski tim koji je slavio 4:2.

Duel ova dva tima obilježili su Kenan Delić i Nikola Komazec. Delić je upisao čak tri asistencije, dok je Komazec postigao dva pogotka, a Sloboda je do pobjede stigla nakon preokreta. Počnimo od početka:

Sloboda je bila nešto bolja na otvaranju jer je imala posjed lopte na svojoj strani, ali prvi je prijetio tim iz Doboja. Luka Kulenović je šutirao, a Semir Bukvić brani.

U 21. minuti nije bilo spasa za Slobodu. Nakon jedne duge lopte na nevjerovatno smušen način reaguje odbrana Slobode, prvenstveno Tarik Kapetanović, kojeg pretrčava Mario Krstovski i potom sjajnim udarcem matira Bukvića za 1:0.

Tri minute poslije je Sloga mogla do drugog gola, ali Bukvić zaustavlja udarac Kulenovića, da bi u narednom napadu Sloboda stigla do poravnanja!

Lijepu akciju odigrali su Tuzlaci, a Komazec ju je, na asistenciju Kenana Delića, krunisao golom za 1:1.

Ipak, opet se samo tri minute čekalo na novi gol, pošto Sloga u 27. dolazi do novog vodstva! Tada Zajić pogađa glavom nakon kornera za 1:2. Bilo je mnogo uzbuđenja i u nastavku poluvremena, a blizu postizanja gola je Sloboda bila u 42. minuti, kada Osmanković pogađa prečku!

U 44. minuti Melvin Osmić pada u kaznenom prostoru i sudija pokazuje na penal za Slobodu. Komazec je šutirao i pogodio za 2:2. Njegov drugi gol na utakmici…

Drugo poluvrijeme otvoreno je šansom za Sašu Maksimovića u 47. minuti, ali golman Sloge Dabić brani njegov šut. Dominirala je Sloboda u uvodnim minutama nastavka, ali onda je sjajnu šansu u 58. minuti imao Krstovski. Ipak, istakao se odličnom intervencijom Bukvić.

U 65. minuti Sloboda stiže do preokreta i vodstva. Delić sjajno centrira iz slobodnjaka s lijeve strane, a Melvin Osmić glavom pogađa za 3:2!

Sedam minuta poslije već je 4:2 za Slobodu, a do treće asistencije dolazi danas nevjerovatni Delić. Ponovo je izvrsno centrirao, a ovaj put Jasmin Osmić pogađa za 4:2!

Delić se potom mogao upisati i u strijelce, ali je lopta nakon njegovog šuta završila malo pored stative desetak minuta prije kraja.

NIje bilo promjene rezultata i završilo je 4:2 za Slobodu, kojoj je ovo drugi trijumf sezone i sada se s devet bodova nalazi na sedmoj poziciji na tabeli. Sloga je odmah ispred s 11 bodova.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

Sloboda – Sloga 4:2 (Komazec 24’, 45'p, M. Osmić 65’, J. Osmić 72’ / Krstovski 21’, Zajić 27’)

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Osmanković, Maksimović, Mehmedović, Delić, Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Osmić, Komazec.

Sloga: Dabić, Hasanbegović, Zajić, Popara, Milaković, Krstovski, Kujudžić, Čolić, Stapić, Milanović, Kulenović. (SCsport)