U Mejdanu održan 4. Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici

U subotu 26.09.2015 godine u velikoj dvorani SKPC Mejdan održan je 4. Međunarodni turnir u ritmičkoj gimnastici “SALINES CUP – TUZLA 2015”. Na turniru je učestvovalo 200 gimnastičarki iz 20 evropskih klubova koji su se takmičili u individualnim i grupnim vježbama. Početak turnira je bio u ranim jutarnjim satima, nastupile su mlađe takmičarke, a pravi užitak je bio u večernjem terminu kada su nastupile juniorke i seniorke među kojima je bilo i reprezentativki iz nekoliko zemalja. Gimnastičarke KRSG Sloboda su nastuple bez seniorske reprezentativke BIH i učesnice nedavno održanog Svjetskog prvenstva u Ritmičkoj gimnastici Vanesse Tinjić koja zbog povrede mora pauzirati još mjesec dana. Iz kluba domaćina je nastupilo 17 gimnastičarki koje su osvojile 17 medalja od toga 7 zlatnih, 6 srebrenih i 4 bronzane medalje. gimnastika2609a

• Emina Hrvanović 3. mjesto i bronzana medalja

Mlada takmičarka Zuhra Tufekčić, kojoj je ovo treći turnir, zauzela je odlično 4. mjesto.gimnastika2609b

Gost našeg grada i turnira “Salines Cup” bila je i prvakinja i reprezentativka Njemačke u ritmičkoj gimnastici Jana Berezko-Marggrander koja je dodijelila pobjedničke medalje juniorkama I seniorkama u “A” programu.gimnastika2609c