Rukometaši Slobode u Mejdanu remizirali protiv Maglaja

Mršav bod osvojili su rukometaši tuzlanske Slobode u 28. kolu Premijer lige BiH, nakon što su u dosta izjednačenoj igri remizirali s ekipom Maglaja – 34:34 (18:18).

Očekivanja da će Miloševićevi izabranici “sigurnom” pobjedom učvrstiti poziciju na tabeli, nisu se realizovala. Zabilježen je veliki broj izjednačenja i nijedna ekipa nije imala prednost veću od dva gola.

U prvom poluvremenu stalno je vodila Sloboda, u drugom dijelu Maglaj je bio taj koji je imao prednost od jednog do dva gola. U 35. minuti imali si 20:22, u 47. vodili su 26:28.

Ipak, domaći su u 48. minuti izjednačili, a i dalje se igralo gol za gol. Minutu prije kraja “crveno-crni” su poveli 34:33, a nakon što je Maglaj izjednačio, Tuzlaci su imali 40 sekundi za zadnji napad.

Pokušaj Buljine s crte rezultirao je faulom 7 sekundi prije kraja. Doslovce u zadnjoj sekundi Pavlak je imao “zicer”, ali je golman gostiju sjajno odbranio.

Remi je s obzirom na viđeno najpravedniji ishod susreta u kojem domaći nisu opravdali ulogu favorita.

Strijelci za Slobodu:

Bečić 8, Pavlak 6, Barjaktarović 5, Suhonjić i Mišetić po 4, Čičkušić 3, Buljina 2, Vujović i Georgijevski po jedan gol.

U ekipi Maglaja Hadžić je postigao 9 golova, Barjaktarević 7, Omeragić 6, Bosić 5…

Sloboda na 4. mjestu ima 37 bodova, a Maglaj na 6. poziciji tri manje. (tl – Foto: Darko Zabuš)